Aby sprawdzić sposoby kontaktu z bankiem wciśnij alt+1

Bankowość Internetowa Citibank Online

Citibank Online

Bankowość internetowa Citibank Online to najprostszy sposób na bieżące zarządzanie kontem i Kartą Kredytową Citibank. Dostęp do niej uzyskasz rejestrując swoje dane i tworząc konto użytkownika. Przydatne informacje o procesie rejestracji oraz o funcjonalnościach i możliwościach Citibank Online znajdziesz w interaktywnej prezentacji systemu

Główne zalety systemu

Citibank Online prezentuje pełną ofertę produktów i usług oraz pozwala wykonać większość operacji i transakcji.

 • Nawigacja w serwisie jest przejrzysta. Jasne instrukcje przeprowadzą Cię kolejno przez operacje. Możesz sprawnie i wygodnie odnaleźć pożądane informacje, sprawdzić stan konta czy wykonać przelew.
 • Zakładasz lokatę lub wykonujesz przelew i widzisz jak zmienia się saldo Twojego konta. Zrobiłeś kilka transakcji kartą kredytową? W Citibank Online na bieżąco możesz kontrolować stan dostępnych środków i historię transakcji.
 • Znikają ograniczenia związane z lokalizacją i godzinami otwarcia oddziału. Nie musisz nosić przy sobie gotówki. Przelewy, płatności, zakładanie lokat - wszystko to wykonujesz siedząc wygodnie w fotelu!
 • Większość transakcji zabezpieczona jest jednorazowymi kodami SMS – pozwala to zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa przeprowadzanych operacji.
Za pomocą Citibank Online możesz…
 • uzyskać informacje o Twoich rachunkach
 • zarządzać lokatami i rejestrami funduszy inwestycyjnych
 • wykonać przelew lub płatność z rachunku bankowego lub rachunku karty kredytowej
 • zlecić przelew SEPA
 • zapłacić za zakupy w Internecie przelewem „Płacę z Citi Handlowy”
 • doładować komórkę
 • rozłożyć transakcje z karty kredytowej na komfortowe raty
 • spłacić Pożyczkę Gotówkową CitiFinancial
 • utworzyć oraz zarządzać listą odbiorców przelewów
 • ustawić automatyczną spłatę karty kredytowej
 • zobaczyć aktualne kursy walut
 • zmienić kod PIN do karty
 • zarejestrować się do usługi CitiAlerts
 • zarejestrować się do usługi Wyciąg Online
 • uzyskać pomoc i odpowiedzi na pytania
 • wyrazić swoją opinię
Korzystanie bez kosztów

Transakcje wykonane za pomocą Citibank Online są wolne od opłat. Wyjątek stanowią przelewy zagraniczne i przelewy gotówkowe z karty kredytowej. Informacje o opłatach znajdziesz w Tabeli Opłat i Prowizji .


Poznaj nowe udogodnienia, które wprowadziliśmy dla Ciebie do serwisu Citibank Online.
Zwiększona czytelność serwisu

Zastosowaliśmy wyraźniejsze kolory i lepiej widoczne teksty. Wszystko po to, aby korzystanie z Citibank Online było jeszcze łatwiejsze.

Szybsza zmiana danych kontaktowych

Kiedy potrzebujesz zaktualizować numer telefonu lub adres e-mail do kontaktu z Tobą, możesz je podać w Citibank Online, a zmiana zostanie natychmiast dokonana.

Udogodnienia dla inwestujących

Korzystasz z Inwestycji Dwuwalutowych? W nowym, ulepszonym Citibank Online sprawdzisz ich historię, poznasz aktualną ofertę i otworzysz nową Inwestycję – szybko i wygodnie. A jeśli jesteś Klientem Domu Maklerskiego Banku Handlowego S.A., w Citibank Online masz dostęp do informacji również o swoim rachunku maklerskim.

Kursy walut aktualizowane na bieżąco

Chcesz wymienić dużą kwotę waluty? Nic prostszego! Dzięki Citibank Online transakcji możesz dokonać, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Teraz kursy dla transakcji na kwotę min. 10 000 USD (lub jej równowartości w innej walucie) zmieniamy na bieżąco zgodnie z aktualnymi kursami rynkowymi (w dni robocze, przez całą dobę).

Zwiększona dostępność serwisu podczas nocnego przetwarzania danych

Do niezbędnego minimum skróciliśmy czas niedostępności Citibank Online z powodu nocnego przetwarzania danych. Teraz to tylko kilka minut w dni robocze, w późnych godzinach nocnych.

Automatycznie dostępne potwierdzenie zlecenia przelewu w Citibank Online

W odpowiedzi na zgłoszenia Klientów wprowadziliśmy automatyczne potwierdzenie zlecenia przelewu w Citibank Online. Potwierdzenie w formie PDF można zapisać na dysku lub wydrukować.

 • Wprowadzenie potwierdzenia PDF dla transakcji typu opłata rachunków kartą kredytową wykonywanych z rachunku karty kredytowej. Potwierdzenia będą wyświetlane, gdy transakcja zostanie zaksięgowana i pokazana w historii transakcji, będą miały status „zaksięgowany”.
 • Wprowadzenie potwierdzeń PDF ze statusem „oczekuje na realizację” dostępnych od razu po zleceniu przelewu dla przelewów typu: przelew zewnętrzny, przelew pomiędzy rachunkami w Citi (Interciti), przelew do ZUS, przelew do US. Po zaksięgowaniu tych przelewów status realizacji zlecenia zostanie zamieniony na „zaksięgowany”.
Możliwość odwrócenia kolejności wyboru rachunków w zleceniu przelewu

Przed zmianą:

W pierwszej kolejności należało wybrać „rachunek docelowy” (DO), a następnie „rachunek źródłowy” (Z).

Teraz:

Możesz odwrócić kolejność na: Z DO.

Ustawienie to zmienisz w zakładkach:

 • Przelewy i zlecenia stałe

 • Citibank Online zarządzanie profilem

Klikalne nazwy odbiorców przelewów

Przed zmianą:

Aby wybrać odbiorcę z listy, należało kliknąć „+” znajdujący się przed jego nazwą.

Teraz:

Możesz kliknąć zarówno „+”, jak i nazwę odbiorcy przelewu.

Zmiana wyglądu menu głównego

Przed zmianą:

W menu poszczególne usługi widoczne były w rozmieszczeniu poziomym.

Teraz:

W celu ułatwienia nawigacji w serwisie transakcyjnym menu poziome zostało zastąpione paskiem nawigacji, dzięki któremu Klient może zobaczyć, w którym miejscu serwisu się znajduje.

Ujednolicenie interface’u serwisu transakcyjnego

Usunięcie zakładki „Moje produkty”.

Przed zmianą:

Teraz:

Umieszczenie linku do pobrania najnowszej wersji programu Adobe Reader w sekcji Usługi – Wyciąg Online

Samodzielne otwarcie konta

Teraz w Citibank Online możesz samodzielnie otworzyć kolejne konto

Jeśli podpisałeś z bankiem Umowę Produktów Depozytowych, w Citibank Online możesz otworzyć każde konto dostępne w ramach tej Umowy, a którego jeszcze nie posiadasz w naszym banku.

Klient bez Umowy Produktów Depozytowych w Citibank Online może otworzyć tylko dodatkowe rachunki walutowe do posiadanego już konta.

Aby otworzyć konto, zaloguj się do Citibank Online i wybierz sekcję
Usługi Otwieranie nowego konta

Rozłożenie transakcji na karcie kredytowej w ramach Planu Spłat Ratalnych Komfort

Teraz wygodnie przez Internet możesz rozłożyć spłatę transakcji na karcie kredytowej na równe, miesięczne raty, oprocentowane znacznie niżej niż standardowe oprocentowanie na karcie. Jak to działa?

Aby skorzystać z Planu Spłat Ratalnych Komfort, zaloguj się do Citibank Online i wybierz sekcję Przelewy Karta kredytowa

Pierwsze logowanie do serwisu Citibank Online

Pierwszym krokiem do korzystania z Citibank Online jest aktywacja usługi. Aby zarejestrować się do serwisu wejdź na www.citihandlowy.pl i z menu Rejestracja w systemie wybierz Citibank Online. W procesie rejestracji będzie potrzebny numer Twojej karty oraz telefon, którego numer podawałeś na wniosku.

W trakcie rejestracji utworzysz swoją Nazwę Użytkownika oraz Hasło, którymi będziesz logować się do Citibank Online.

Ze względów bezpieczeństwa nie ujawniaj Nazwy Użytkownika ani Hasła osobom trzecim oraz ich nie zapisuj.

Kompatybilne przeglądarki

Korzystanie z Citibank Online nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Wystarczy, że posiadasz właściwą wersję przeglądarki.

Minimalne wymagania dotyczące wersji przeglądarek:

 • Internet Explorer 7.0
 • Mozilla Firefox 3.5 i wyższe

Ze względów bezpieczeństwa , zalecamy regularne aktualizacje przeglądarek oraz używanie ich najnowszej wersji. Konfiguracja Twojej przeglądarki powinna zapewniać możliwość przyjmowania plików "cookies" oraz JavaScript.

Jeśli nie jesteś klientem Citi Handlowy…

Wypełnij wniosek online o Konto Osobiste Citibank lub o Kartę Kredytową Citibank. Bez problemu, bez kłopotu, bez zbędnych wizyt w oddziale.

Po wypełnieniu wniosku nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w celu dopełnienia formalności. W czasie rozmowy zaznacz, że wraz z otwarciem Konta Osobistego Citibank chcesz aktywować dostęp do Citibank Online. W przypadku Karty Kredytowej Citibank, dostęp do Citibank Online otrzymasz w pakiecie, więc nie musisz dokonywać osobnej aktywacji.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na wizytę w oddziale w celu otwarcia konta, zaznacz na wniosku, że wraz z otwarciem konta chcesz aktywować dostęp do Citibank Online.

Informacje o rachunkach

Korzystając z tej opcji możesz:

 • uzyskać aktualne informacje dotyczące Twojego rachunku (konta, karty lub pożyczki),
 • uzyskać podgląd zestawienia transakcji, szczegółów dotyczących konta lub karty oraz wykonanych operacji, wraz z opcją wyszukiwania,
 • uzyskać informacje o zablokowanych środkach na rachunkach,
 • uzyskać podgląd szczegółów transakcji, m.in. danych nadawcy i odbiorcy przelewu zarówno dla przelewów wychodzących, jak też przychodzących,
 • wyświetlić na ekranie potwierdzenie zrealizowania przelewu z możliwością jego wydruku,
 • pobrać plik z zestawieniem transakcji oraz wykonanych operacji,
 • zapisać się do usługi Wyciąg Online oraz zobaczyć online wyciąg z Twojego konta lub karty kredytowej,
 • zamówić papierową wersję wyciągu z Twojego konta lub karty kredytowej.
Pobieranie informacji o koncie

Citibank Online może stanowić uzupełnienie Twoich aplikacji ułatwiających zarządzanie funduszami osobistymi. Możesz pobierać informacje o rachunku i importować je do swoich aplikacji finansowych lub arkuszy kalkulacyjnych w celu dalszej analizy. Citibank online pozwala na pobranie informacji z ostatnich 12 miesięcy.

Polecenie "Pobranie historii transakcji" przeniesie odpowiedni plik z systemu Citibank Online na Twój komputer. Importowanie oznacza przenoszenie pobranego przez Ciebie pliku bezpośrednio do Twojej aplikacji zarządzającej finansami.

Zanim pobierzesz plik, wybierz zakres danych. Sprawdź swoją aplikację zarządzania finansami osobistymi w celu określenia daty ostatniego pobrania i upewnij się, że nie pobierasz danych z zakresu pokrywającego się z ostatnim pobraniem pliku - w przeciwnym przypadku może dojść do podwójnych wpisów. Określ, jakiego formatu pliki Cię interesują. Masz możliwość wybrania jednego z niżej wymienionych typów plików:

 • format CSV, wybierz tę opcję, jeżeli będziesz importować dane do arkusza kalkulacyjnego (np. Microsoft Excel),
 • format QIF, wybierz tę opcję, jeżeli będziesz importować dane do programu Quicken lub Microsoft Money,
 • format OFX, wybierz tę opcję, jeżeli będziesz importować dane do programu Microsoft Money.

W celu pobrania plików z Citibank Online, wykonaj poniższe czynności:

 • Zaloguj się do Citibank Online.
 • Z menu "Usługi" wybierz opcję "Pobierz historię transakcji".
 • Wybierz rachunek (rachunki), dla którego chcesz pobrać formularz informacyjny.
 • W polu "od" wpisz datę stanowiącą początek okresu, dla którego chcesz pobrać dane lub wybierz "Od ostatniego pobrania".
 • W polu "do" wpisz datę stanowiącą koniec okresu, dla którego chcesz pobrać dane.
 • W polu "Wybierz format" wybierz typ formatu pliku, który chcesz pobrać.
 • Kliknij przycisk "Pobierz plik".
 • Uruchom swoją aplikację zarządzającą finansami osobistymi (np. Quicken lub Microsoft Money) lub arkusz kalkulacyjny (np. Microsoft Excel). Zaimportuj zapisany plik do aplikacji finansowej lub arkusza kalkulacyjnego. Opis importowania plików znajdziesz w tematach pomocy konkretnych programów.
Przelewy i płatności

Przelewy

 • Przelew pomiędzy własnymi rachunkami
 • Przelew na inny rachunek
 • Przelew gotówkowy z karty kredytowej na dowolny rachunek krajowych
 • Przelew zbiorczy (wykonanie kilku przelewów jednocześnie)
 • Przelew do ZUS
 • Przelew do Urzędu Skarbowego
 • Przelew zagraniczny
 • Przelew SEPA
 • Edycja przelewów z datą przyszłą
 • Przelew „Płacę z Citi Handlowy”

Karta Kredytowa

 • Opłata rachunków kartą kredytową
 • Ustawienie automatycznej spłaty karty kredytowej
 • Edycja automatycznej spłaty karty kredytowej

Zlecenia stałe

 • Nowe zlecenia stałe
 • Edycja zleceń stałych

Lista odbiorców

 • Dodawanie nowego odbiorcy
 • Edycja danych odbiorcy

Polecenie zapłaty

 • Ustanowienie polecenia zapłaty
 • Odwołanie jednego, zrealizowanego już polecenia zapłaty
 • Odwołanie polecenia zapłaty

Polecenie zapłaty to usługa ułatwiająca płacenie stałych rachunków. Dzięki niej opłaty za telefon, telewizję kablową, energię, gaz itp. możesz regulować prosto, szybko i bezpiecznie!

Dodatkowo w sekcji "Przelewy i Płatności" można skorzystać z opcjonalnej funkcjonalności "Szybki przelew". Funkcjonalność ta umożliwia utworzenie przelewu w trzech prostych krokach.

Doładowanie komórki

 • Doładowanie jednorazowe
 • Doładowanie komórki odbiorcy z listy
 • Zarządzanie listą odbiorców doładowań – dodawanie, edycja, usuwanie
eFaktury / INVOOBILL

Łatwe i wygodne zarządzanie fakturami dzięki opcji eFaktury. W systemie bankowości internetowej Citibank Online została udostępniona opcja eFaktury, która umożliwia korzystanie z usługi INVOOBILL. Zamiast papierowych rachunków i faktur, przesyłanych tradycyjną pocztą, możesz otrzymywać wersje elektroniczne, dostarczane bezpośrednio do Citibank Online i w prosty sposób dokonywać płatności. Więcej »

Inwestycje i lokaty

Korzystając z tej opcji możesz:

 • Otworzyć T-lokatę w PLN i walutach obcych
 • Otworzyć kombilokatę w PLN
 • Otworzyć lokatę terminową o stałym oprocentowaniu w PLN i walutach obcych
 • Ustawić i zmieniać instrukcje odnawiania lokat
 • Zwiększać kwotę na otwartych lokatach
 • Zerwać lokatę terminową
 • Przeglądać stan otwartych rejestrów Funduszy Inwestycyjnych
 • Zlecać nabycie jednostek uczestnictwa w Funduszy Inwestycyjnych
Karty kredytowe

Korzystając z tej opcji możesz:

 • Ustawiać instrukcję automatycznej spłaty karty kredytowej
 • Zmieniać lub usuwać instrukcje spłaty karty kredytowej
 • Samodzielnie rozkładać transakcje w planie spłat ratalnych komfort
Obsługa klienta

Za pośrednictwem tej opcji możesz:

 • Zmienić PIN do bankomatu
 • Zmienić Nazwę Użytkownika, którą logujesz się do Citibank Online
 • Zmienić hasło, którym logujesz się do Citibank Online
 • Zmienić pytania kontrolne, z których korzystasz przy zmienianiu hasła
 • Uzyskać informacje o kursach wymiany walut
 • Odczytać nowe wiadomości
 • Złożyć reklamację dotyczącą na przykład karty kredytowej, rachunku, kredytu, ubezpieczenia, inwestycji
 • Skorzystać z dodatkowych usług takich jak: zamówienie potwierdzenia przelewu wychodzącego, zamówienie dokumentów bankowych (historia rachunku, opinia bankowa), zmiana danych adresowych lub numeru telefonu
Wiadomości

Tą sekcję możesz wykorzystać do codziennej komunikacji z bankiem poprzez wysyłanie wiadomości tekstowych w Citibank Online oraz odbieranie wiadomości wysłanych przez Dział Obsługi Klienta. Opcja archiwizacji pozwala zachować otrzymane lub wysłane wiadomości.

Czym są jednorazowe kody aktywacyjne?

To sześciocyfrowe kody, generowane przez system bankowy, służące do potwierdzenia transakcji dokonywanych w Citibank Online, np.:

 • przelew do odbiorcy spoza listy (wszystkie rodzaje przelewów – krajowy, zagraniczny, przelew do ZUS i Urzędu Skarbowego)
 • przelew „Płacę z Citi Handlowy”
 • doładowanie jednorazowe
 • dodanie i edycja odbiorcy doładowań
 • dodanie odbiorcy przelewów do listy
 • edycja odbiorcy przelewów
 • edycja przelewu z przyszłą data
 • zmiana kodu PIN do bankomatu dla kart debetowych i kredytowych
 • ustawienie zlecenia stałego
Jak działają kody aktywacyjne?

Klienci, którzy korzystają z usługi „Aktywacja odbiorców kodem SMS” otrzymują kody aktywacyjne w wiadomościach SMS (usługę można aktywować u doradcy w oddziale banku lub CitiPhone). Otrzymasz je natychmiast po wykonaniu operacji. Czas ważności kodów aktywacyjnych wynosi 15 minut.

Klienci, którzy nie korzystali z usługi „Aktywacja odbiorców kodem SMS” mają możliwość uzyskania kodu dzwoniąc do CitiPhone. Mogą również aktywować tą usługę u doradcy lub w naszym oddziale.