Płatności kartą za granicą i wypłata gotówki w walucie obcej* bez kosztów przewalutowania

Wystarczy podłączyć kartę debetową do odpowiedniego konta w EUR, USD lub GBP.

* Wypłata gotówki kartą lub nośnikiem zbliżeniowym za granicą oznaczą transgraniczną transakcję płatniczą przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych. Płatność bezgotówkowa za granicą np. kartą debetową oznacza transgraniczną transakcję płatniczą przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych.

Możliwość wypłaty gotówki z dowolnego bankomatu na świecie, bez prowizji Citi Handlowy

Nie trzeba szukać bankomatu Citi ani martwić się dodatkowymi kosztami, jeśli posiadasz konto Citi Priority, Citigold lub Citigold Private Client.

Spłata kredytu w CHF

Bezpłatne polecenie przelewu transgranicznego w walucie obcej oraz polecenie przelewu w walucie obcej CHF na spłatę rat możesz zlecać przez usługę bankowości elektronicznej Citibank Online, jeśli posiadasz konto Citi Priority, Citigold lub Citigold Private Client.

Wyjeżdżasz za granicę? Podłącz swoją kartę debetową do bezpłatnie prowadzonego rachunku walutowego i sprawdź jak wygodnie płacić kartą w krajach strefy euro, Wielkiej Brytanii, USA czy innym państwie!

Podpięcie karty do konta walutowego

  • możliwość podłączenia karty pod konto w EUR, GBP, USD,
  • płatności w walucie EUR, GBP, USD bez przewalutowania (wypłaty gotówki z bankomatów, płatności w punktach handlowo- usługowych, płatności w Internecie),
  • brak prowizji za wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie.

To idealne rozwiązanie, jeśli:

  • lubisz wygodę, którą daje płacenie kartą do konta,
  • cenisz bezpieczeństwo - w razie kradzieży nie tracisz gotówki,
  • wolisz nosić kartę do konta, zamiast portfela.

Pamiętaj

Po powrocie z podróży ponownie podłącz kartę do rachunku w PLN. Możesz to zrobić samodzielnie w Citibank Online lub dzwoniąc do CitiPhone. Bank nie dokona tego automatycznie.

Usługa Dynamic Currency Conversion

Wypłacając gotówkę lub dokonując płatności kartą za granicą* (także w Internecie) możesz skorzystać z usługi Dynamic Currency Conversion (DCC), którą oferują wybrane punkty sprzedaży i bankomaty. Dzięki DCC Posiadacz karty może wybrać płatność w walucie swojego kraju, zamiast waluty lokalnej (dla kart wydanych przez Citi Handlowy walutą kraju są PLN).

W praktyce oznacza to, że w momencie dokonywania płatności otrzymujesz informację o wartości transakcji w PLN i kursie wymiany waluty lokalnej na PLN.

Zwracamy uwagę, że skorzystanie z usługi DCC może być niekorzystne dla Klienta Citi Handlowy (Posiadacza karty debetowej do Konta Osobistego) w przypadku, gdy w ramach usługi DCC zostanie wykonana transakcja w PLN kartą podpiętą do konta w walucie innej niż PLN* (tzw. podwójne przeksięgowanie). Kwota transakcji zostanie najpierw przewalutowania na PLN po kursie agenta rozliczeniowego (DCC), a następnie przeliczona z PLN na walutę odpowiednią dla rachunku, do którego podłączona była karta w momencie dokonywania transakcji (po kursie z ostatniej tabeli kursów walut Citi Handlowy z dnia rozliczenia transakcji).

DCC nie jest usługą oferowaną przez Citi Handlowy i jest opcjonalna.

* Wypłata gotówki kartą lub nośnikiem zbliżeniowym za granicą oznaczą transgraniczną transakcję płatniczą przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych.

Ważne! Kwota autoryzacji transakcji może się różnić od kwoty transakcji i kwoty zaksięgowanej na rachunku.

Bezpłatna usługa, która umożliwia natychmiastowe przelewy między kontami w Citi Handlowy w Polsce a rachunkami płatniczymi w Citi za granicą:

Pieniądze są dostępne dla odbiorcy natychmiast po zleceniu przez nadawcę.
Odbiorca nic nie płaci.
Polecenie przelewu CGT do równowartości 50 000 PLN możesz zlecić bezpłatnie w usłudze bankowości elektronicznej Citibank Online.
Usługa jest oferowana w ponad 15 krajach.

W przypadku przelewów między kontami w różnych walutach Klient otrzymuje informację o obowiązującym kursie walut przed zleceniem przelewu i akceptuje wysokość kursu, zatwierdzając przelew do realizacji.

Usługa, dzięki której możesz wypłacić gotówkę z Twojego konta w dowolnym oddziale Citi na świecie, jeśli podczas wyjazdu stracisz gotówkę i karty płatnicze.

Gotówkę otrzymasz w walucie kraju, w którym przebywasz, na podstawie ważnego paszportu. Wypłata – nie więcej niż równowartość 1000 USD (lub 10 000 USD dla Klientów posiadających konto osobiste Citigold lub Citigold Private Client) – zostanie zrealizowana ze wskazanego przez Ciebie konta w Citi Handlowy, o ile na koncie będzie wystarczająca ilość środków na wypłatę.

Konto osobiste

Wybierz konto, które pasuje do Ciebie

Porównaj konta i zobacz, które konto w ofercie Citi Handlowy najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Sprawdź
Informujemy, że strony Banku Handlowego w Warszawie S.A. wykorzystują pliki cookies do poprawnego działania serwisu Citibank Online, zbierania danych behawioralnych umożliwiających optymalizację stron oraz w celach marketingowych. Jeśli nie chcesz instalować tych plików, przejdź do ustawień swojej przeglądarki. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.